15 października 2015

Informacyjnie
Hej wszystkim!
Mam dla was wiadomość. Według mnie ani dobrą, ani złą. Zamierzam zrobić małą przerwę w publikowaniu opowiadania. Myślę o dwóch tygodniach bez nowego rozdziału. W takim wypadu rozdział trzynasty wypuściłabym dopiero 02.11.15.
Dlaczego
Ponieważ chciałabym trochę odetchnąć od pisania na szybko. Zawsze tworzyłam rozdziały na bieżąco, tydzień po tygodniu. Wrzuciło mnie to w pułapkę surowych treści i często nie byłam do końca zadowolona z tego, co napisałam, co skutkowało ciągłymi aktualizacjami.
Wiem, że cykliczne poprawki przy rozdziałach są męczące, nawet nie tyle dla mnie, co dla was. Nikt nie będzie czytał rozdziału drugi raz dla jednego zmienionego akapitu. Niektórzy zatem trafiliby na wersję bez poprawek, inni już tą lepszą. Zorientowałam się, że to dość niesprawiedliwe, a proszenie was co poczekanie kilku dni od wypuszczenia rozdziału byłoby co najmniej głupie. Jeżeli będę miała zapas, ta sytuacja nie powinna występować i wszyscy byliby zadowoleni. To oczywiście nie znaczy, że nie będę się więcej sugerować waszymi opiniami. Jeśli napiszę coś wybitnie bezsensownego i mi to wytkniecie, oczywiście, że naniosę poprawki. Po prostu w moim przypadku pisanie „na żywca” nie okazało się być najlepszą metodą.
Co będę robić w tym czasie?
Na pewno nie leżeć na tyłku i się obijać. Planuję napisać kolejne dwa rozdziały opowiadania. Do tego wreszcie poprawić rozdział siódmy i napisać kolejny z perspektywy Dwunastego. Muszę przygotować sobie plan na następne odcinki, bo do tej pory miałam wszystko ładnie ogarnięte, a teraz leciałabym na ogólnikach. Do tego rozwinąć trochę świat bohaterów, bo niedługo odwiedzimy parę nowych lokacji. Zmienił mi się trochę zamysł i zdecydowałam się rozwinąć parę wątków, których wcześniej nie brałam pod uwagę, a okazały się dość ważne (między innymi wątek zakonu i reakcja znajomych).
W związku ze zgłoszeniem bloga do Recenzowiska, chciałabym, żeby opowiadanie i sam blog wypadły jak najlepiej. Być może poprawię nieco formatowanie i treść zakładek, bo brakuje tam poprawnych cudzysłowów i są dywizy zamiast półpauz. Być może przejrzę ponownie rozdziały i zajmę się brakującymi przecinkami. Co do tego ostatniego nie jestem pewna, w zależności od czasu jaki mi zostanie.
Nie znikam z blogosfery, dalej będę śledzić wszystko co dzieje się na moim i innych blogach. Do tego poważnie zastanawiam się nad pewnym projektem, a mianowicie wypuszczaniem na moim głównym blogu (na którym nic się teraz nie dzieje) serii poradników dotyczących pisania. Nic związanego z gramatyką, to by mnie przerosło, ale raczej coś w stylu luźnych porad dla początkujących twórców o budowie świata, bohaterów i tym podobnych. Na razie niczego nie obiecuję, nie jestem też jakimś znawcą w tej dziedzinie. Uznałam, że podzielenie się własną wiedzą mogłoby być po prostu czymś fajnym.
To chyba tyle. Pozdrawiam was serdecznie i do zobaczenia, 
Mean Maxine

1 komentarz:

  1. Myślę, że to dobry pomysł. Nie ma co się spieszyć. Twoje opwiadanie ma bardzo duży potencjał i jeśli będziesz dopracowywać posty, to będzie jeszcze lepiej. Już jest naprawdę ciekawe i obfitujace w wydarzenia, a tak będzie jeszcze lepiej xDxD Życzę dużo weny i zapraszam na zapiski-condawiramurs.blogspot.com na nowosć

    OdpowiedzUsuń

Czytasz - proszę, skomentuj. Dla ciebie to niewiele, ale dla mnie każdy komentarz jest na wagę złota. Zawsze z chęcią odpowiem na pytania i sugestie.