O opowiadaniu


Metryczka:

Informacje podstawowe:
Tytuł opowiadania: „Zbudzeni”
Autorka: Maxine
Gatunki: fantastyka(urban fantasy)/obyczajowe/tajemnica/psychologiczne
Kategorie: magia żywiołów  
Ograniczenie wiekowe: opowiadanie może zawierać treści powszechnie 
uważane za kontrowersyjne i +18

Informacje dodatkowe:
Data publikacji prologu: 02.11.16 
Częstotliwość publikacji rozdziałów: raz w miesiącu
Miejsce i czas akcji: Włochy/Polska od kwietnia 2014 roku
Typ narracji: pierwszoosobowa
⚝ Czas narracji: teraźniejszy
⚝ Standardowa długość rozdziału: 4500 słów 
⚝ Przewidywana ilość rozdziałów: 40-60


Blurb: 
Magia istnieje, wiesz?
Świat elementalistów od wieków trwa ukryty przed wzrokiem zwykłych ludzi. Choć piękny i przepełniony niesamowitymi możliwościami, jakie zapewnia obecność magii żywiołów, wciąż wiele brakuje mu do idyllicznego obrazu, o którym niegdyś śnili magowie. Szczególnie teraz, gdy nad ich społecznością zbierają się ciemne chmury.
Zrodzenie się potężnej energii rozpoczyna serię wydarzeń prowadzących do odnowienia starego konfliktu. Kiedy więc powietrze na dobre wypełnia się elektrycznością, wszyscy wiedzą, że nie ma już odwrotu i pora opowiedzieć się po jednej ze stron. Do kogo przyłączy się wybraniec władający niszczycielską magią, którego tożsamość pozostaje nieznana?
 Leonardo to mag należący do Bractwa. Mimo że bardzo chciałby prowadzić spokojną egzystencję, przysięga, którą złożył lata temu, obliguje go do włączenia się w sprawę magów. I choć początkowo nie przejawia zbytniego entuzjazmu, angażuje się o wiele mocniej, niżby mógł się spodziewać. W końcu pomoc innym to coś, w czym zawsze się odnajdywał.
Lena ma normalne, szczęśliwe życie. Do czasu. Jedno zdarzenie wywraca wszystko do góry nogami. Okazuje się bowiem, że Lena nie jest zwyczajna — w jej żyłach płynie krew elementalistów. Jakie konsekwencje pociągnie za sobą ta wiedza? Czy Lena jest gotowa na przyjęcie dziedzictwa i co to tak naprawdę dla niej oznacza?
Ta opowieść jest preludium wielkich wydarzeń. Kameralną historią dwójki ludzi, którzy mają wziąć w nich udział. Ukazuje ich codzienne sprawy, marzenia i zmiany, których muszą w sobie dokonać, by móc stawić czoła przeciwnościom losu. To cisza przed burzą.
Patrz, jak żywioł budzi się do życia.